Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

András Csáki

András Csáki (fot. materiały organizatora)

Thomas Müller-Pering i András Csáki to dwa mocne powody, żeby wieczór 12 listopada spędzić w sali koncertowej Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II (ul. Jana Pawła II 5a). Drugi koncert XIX Międzynarodowego Gliwickiego Festiwalu Gitarowego będzie należał do instrumentalistów z najwyższej światowej półki.

Festiwal rozpoczął się 5 listopada znakomitym występem Alejandra Córdovy i Gorana Krivokapića. Poprzeczka dla następnych artystów została zawieszona wysoko, ale Müller-Pering i Csáki z pewnością sprostają wyzwaniu. Pierwszy z nich jest jednym z najbardziej uznanych współczesnych niemieckich gitarzystów, drugi słynie z unikalnego, bardzo ekspresyjnego sposobu gry. Ich koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

Tegoroczny program Gliwickiego Festiwalu Gitarowego jest bardzo zróżnicowany. 19 listopada usłyszmy świetną solistkę, Sabrinę Vlaškalić. Na zakończenie festiwalu zaplanowano koncert francuskiej formacji Quatuor Eclisses (26 listopada).

Organizatorem wydarzenia jest Gerard Drozd, gliwicki kompozytor i gitarzysta. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.