fot. J. Pizoń

Studenckie Koło Przewodników Górskich Harnasie działa przy Politechnice Śląskiej już od 1968 roku. Z tej okazji 16 stycznia zaplanowano uroczyste rocznicowe obchody i koncert Marka Andrzejewskiego. Wstęp wolny – dla włóczykijów i nie tylko.

Urodzinowe spotkanie będzie okazją do powspominania 50 lat pełnych górskich przygód. W imprezie wezmą udział obecni i dawni członkowie koła. Dokąd ich przez te lata nogi poniosły? Wysoko! Przemierzali bieszczadzkie połoniny i dzikie ostępy rumuńskich Karpatów. Spotkanie górołazów uświetni występ Marka Andrzejewskiego, lubelskiego barda. Andrzejewski ma na koncie współpracę ze słynnym folkowym zespołem Orkiestra św. Mikołaja i występy w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice. Śpiewa poezję, między innymi Bolesława Leśmiana. 50. urodziny SKPG Harnasie rozpoczną się o godz. 17.00 w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko (ul. Pszczyńska 85). Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych przed imprezą w Mrowisku.

SKPG Harnasie organizuje kursy przewodnickie dla miłośników Beskidów. Kolejna edycja startuje już 28 lutego. Kursanci po zaliczeniu wszystkich zajęć i wyjazdów w teren mogą przystąpić do egzaminów państwowych, po których otrzymają uprawnienia i charakterystyczne czerwone polary – ich znak rozpoznawczy na szlaku. Harnasie organizują także rajdy, zloty i obozy wędrowne. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej www.skpg.gliwice.pl.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.