Piłkarki ręczne SPR-u Sośnicy Gliwice pewnie zwyciężyły w meczu wyjazdowym z MTS-em Żory. Wygrana 28:21 to trzeci w sezonie triumf nad lokalnym rywalem, z którym Sośnica rywalizowała też w Pucharze Polski.

W pierwszych chwilach oba zespoły miały ogromny problem ze sforsowaniem defensywy przeciwnika. Dopiero po pięciu minutach padła pierwsza bramka. Odtąd aż do przerwy mecz był wyrównany, obie strony otrzymały wiele rzutów karnych.

W drugiej połowie Sośnica kontrolowała mecz i systematycznie zwiększała przewagę. O rozstrzygnięciu spotkania zdecydował okres 8 minut bez straconego gola. Zawodniczki z Żor było stać tylko na nieznaczne zmniejszenie straty.

Największą gwiazdą meczu była niewątpliwie Aleksandra Abramowicz. Liderka Sośnicy zdobyła aż 14 bramek. Bardzo dobry występ zaliczyła równiez rozgrywająca Paulina Kowalczyk i cała formacja obronna z bramkarką Patrycją Wróbel. Zwycięstwo 28:21 umacnia gliwicki zespół na pozycji wicelidera gr. B I ligi i podtrzymuje szanse na końcowe zwycięstwo ligi na kolejkę przed końcem rozgrywek.

Ostatni mecz sezonu zasadniczego SPR Sośnica rozegra 28 kwietnia w hali sportowej przy ul. Kozielskiej 1. Przeciwnikiem będzie KS Otmęt Krapkowice.