Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. GSML

Gliwiczanie nie dali szans rywalom. Podczas Pucharu Świata w klasach modeli swobodnie latających zawodnicy Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych triumfowali wielokrotnie. Choć w przedświąteczny weekend warunki pogodowe nie zawsze sprzyjały, w Kietrzu o zwycięstwo rywalizowało 80 zawodników z dziewięciu europejskich krajów oraz z Izraela.

- Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, szczególnie w drugi dzień zawodów uzyskano bardzo dobre wyniki lotów - relacjonuje przebieg imprezy Stanisław Kubit z GSML, wielokrotny mistrz świata w modelarstwie lotniczym.

W klasie modeli szybowców F1A zwyciężyli Niemiec Dirk Halbmeier oraz Szwed Huber Kosma. W klasie modeli z napędem gumowym F1B wygrali zawodnicy GSML Tomasz Lipski i Adam Krawiec, w klasie modeli z napędem silnikowym F1C najlepszymi okazali się Jerzy Włodarczyk z Chrzanowa i Piotr Plachetka (GSML), a klasie modeli z napędem elektrycznym F1Q dwukrotnie wygrał Stanisław Bolko (GSML). W tej klasie również dwukrotnie drugą lokatę obsadził junior Adrian Pogonowski ( GSML). Gratulacje!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.