Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. J. Rakotny, A.Gruca

W ubiegły weekend, już po raz szesnasty odbył się Rajd Świętego Jerzego zorganizowany przez Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 300 uczestników z całego powiatu gliwickiego.

Meta trzydniowego rajdu zlokalizowana była w Kuźni Raciborskiej. To tam musiały dotrzeć wyznaczonymi trasami drużyny zuchów, harcerzy i harcerzy starszych. Dla zuchów organizatorzy zaplanowali spotkanie z przybyszem z innej planety i szereg zadań pomagających porozumieć się z obcym. Pozostali uczestnicy zabawy wcielili się w rolę detektywów, biorąc udział w fabularnej, wielopoziomowej grze miejskiej. Ich zadaniem było rozwiązanie zagadki tajemniczego zaginięcia córki dziedziczki rodu Sieniawa.

Wydarzenie zakończone Mszą Świętą oraz apelem, podczas którego zwycięzcom wręczono nagrody odbyło się pod honorowym patronatem Zygmunta Frankiewicza, Prezydenta Miasta Gliwice.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.