Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Witajcie Panowie oraz piękne Panie. Ludzie na mieście mówią na niego… ØRGANEK.
Już dawno skradli nasze serca niezwykłą kombinacją bluesa, brudnego hard rocku, country oraz punku. Taki projekt na starcie skazany był na sukces. W końcu gdy doświadczenie, dojrzałość oraz nostalgia spotyka się z zadziornym garażowym graniem nie może być inaczej! Chłopaki niezaprzeczalnie wiedzą czym jest dobry rock’n’roll. Nic więc dziwnego, że niezmiennie nasza miłość do nich płonie jak Mississippi w ogniu.

Finałowe imprezy podczas juwenaliów to będzie HIT! Wystąpią między innymi Ørganek, Pokahontaz, Bokka, Koniec Świata i Elektryczne Gitary.

17 maja po odebraniu kluczy do miasta z rąk władz samorządowych żacy barwnym korowodem przejdą z Rynku pod IGROWĄ scenę. Tego wieczoru wystąpią: jajcarski i sarkastyczny Jan Niezbendny, punkowo-folkowa formacja Koniec Świata, siarczyście śmieszni Bracia Figo Fagot, megapopularna bluesowo-rockowa grupa Ørganek i metalowa kapela Event Urizen.

Po nocnej regeneracji 18 maja czeka nas druga porcja koncertów, zagrają: znany miłośnikom reggae zespół The Bartenders, reprezentanci elektronicznej sceny alternatywnej – Bokka, kultowe Elektryczne Gitary i hip-hopowa formacja Pokahontaz. Dobra zabawa murowana!

Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Rozpoczęcie występów w piątek i sobotę planowane jest na godz. 18.00.

Organizatorem gliwickich juwenaliów jest Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej. Miasto Gliwice dofinansowuje imprezę.