fot. K. Szymik / UM Gliwice

Biżuteria, ceramika, antyki, ozdoby, ręcznie robione świece, rękodzieło, pierniki, miody, wędliny, sery – stoiska na Jarmarku Bożonarodzeniowym uginają się od pięknych drobiazgów i smakołyków. Do 22 grudnia gliwicki Rynek będzie kusił świątecznymi atrakcjami. Na weekendy zaplanowano koncerty i wystrzałowe pokazy.

6 grudnia Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy został oficjalnie otwarty. Pierwszego dnia specjalnym gościem imprezy na Rynku był święty mikołaj, wokół którego uwijali się z prezentami jego psotni pomocnicy – czarodziejskie elfy. Żywiołowy koncert dała Hania Malacina-Karpiel i Zespół GóralSKIego.

Także w weekendy 9–10 i 16–17 grudnia na Rynku będzie się dużo działo – zobaczymy między innymi nowatorski pokaz LED, iluzjonistyczne show i wybuchowe eksperymenty chemiczne. Na finał Jarmarku zaplanowano koncert uczestników megapopularnego programu „The Voice of Poland”. Zaśpiewają Arek Kłusowski, Jagoda Kret, Małgorzata Nakonieczna i Ernest Staniaszek.

Domki kupieckie będą codziennie między godz. 12.00 a 18.00. W weekendy, ze względu na świąteczne imprezy, stoiska będą czynne dłużej – część do godz. 19.00, a niektóre (gastronomiczne) do godz. 21.00.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Miasto Gliwice.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.