Lilly Hates Roses

Lilly Hates Roses (fot. Z. Pasnik)

16 grudnia w Starej Fabryce Drutu (ul. Dubois 22) zaplanowany jest finał przeglądu młodych zespołów i wykonawców. Zwycięzca zagra podczas wieczornego koncertu, a obok niego – zespoły KSW 4 Blues i Lilly Hates Roses.

Manufaktura Dźwięku to konkurs, w którym biorą udział młode zespoły i wykonawcy z województwa śląskiego. Idea przeglądu jest taka, żeby promować debiutantów – żaden z uczestników nie wydał jeszcze płyty. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 16.00. Zwycięzca przeglądu zagra także podczas wieczornej imprezy, która rozpocznie się o godz. 20.00.

Zgłoszenia wykonawców są przyjmowane do 13 grudnia br. Na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy wysłać informacje o zespole i link do strony, na której można posłuchać minimum trzech utworów muzycznych.

Po zmaganiach młodych artystów na scenę wkroczy bluesowa formacja KSW 4 Blues oraz indiepopowy duet Lilly Hates Roses. KSW 4 Blues to akustyczny projekt trzech muzyków, którzy tworzą autorskie kompozycje oparte na tradycyjnych, bluesowych wartościach. To będzie muzyczna podróż do delty Missipsipi, gdzie powietrze wibruje gitarowym smutkiem (ang. blues – smutek, rozpacz).

Lilly Hates Roses, czyli Katarzyna „Lilly” Golomska i Kamil „Clark” Durski, to dwójka warszawiaków, którzy podbijają międzynarodowe sceny i rozgłośnie radiowe. Mają na koncie między innymi występ na festiwalu Victorious w brytyjskim Portsmouth i premierową emisją singla „Youth” na falach legendarnej amerykańskiej stacji KEXP, która specjalizuje się w muzyce alternatywnej.

Wstęp na przegląd kapel o godz. 16.00 jest bezpłatny. Bilety na wieczorny koncert Manufaktury Dźwięku są dostępne w Gliwickim Centrum Edukacyjnym Halo!gen przy ul. Barlickiego 3, salonie jubilerskim SixSilver przy ul. Zwycięstwa 1 oraz przed koncertem w Starej Fabryce Drutu. Konkurs i koncerty są organizowane przez Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży przy finansowym wsparciu Miasta Gliwice.

(mm)