GRM

Fot. M.Foltyn

Dziś rozpoczął się drugi sezon funkcjonowania Gliwickiego Roweru Miejskiego. Do 10 stacji powróciło 100 jednośladów. W pierwszym sezonie rower miejski cieszył się ogromną popularnością i z pewnością tym razem nie będzie gorzej.

W pierwszym sezonie z roweru miejskiego w Gliwicach skorzystano ponad 60 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 6 700 osób. Z systemu skorzystało również 1600 osób, które wcześniej zarejestrowały się w innych systemach Nextbike. Czas podnieść te statystyki!

1 marca, po zimowej przerwie, powróciły gliwickie czerwono--niebieskie rowery miejskie.

Warto skorzystać z tego ekologicznego i ekonomicznego sposobu poruszania się po mieście. Przypominamy, że we wszystkich systemach Nextbike z rowerów można korzystać za pomocą jednego konta użytkownika. Założenie konta w systemie jest bardzo proste, a pierwszy kwadrans jazdy jest darmowy. Aby dołączyć do systemu wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.gliwickirower.pl lub przy terminalu i zasilić swoje konto kwotą 10 zł.

Rowery można wypożyczać poprzez terminal, który znajduje się przy każdej stacji, lub korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada. (mf)