park Szwajcaria (fot. A. Skwarek / UM Gliwice)

Na terenie Gliwic wkrótce rozpoczną się opryski przeciwko kleszczom. Zabiegi obejmują tereny o łącznej powierzchni 55 hektarów, przede wszystkim miejsca w pobliżu parków i zieleńców.

Dezynsekcja prowadzona jest na zlecenie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Z uwagi na komfort mieszkańców i w trosce o inne owady, takie jak pszczoły, substancje kleszczobójcze będą rozpylane w godzinach nocnych.

Wykorzystywane preparaty chemiczne są pozytywnie zaopiniowane przez SANEPiD i Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Należy jednak unikać przebywania w zasięgu rozpylanej cieczy podczas wykonywania oprysków i w miarę możliwości powstrzymać się od spacerowania po terenach opryskiwanych do zakończenia dezynsekcji.

Szczegółowa lista punktów, w których rozpylane będą środki biobójcze, dostępna jest TUTAJ. Konkretna data rozpoczęcia oprysków zostanie podana przez Centrum Ratownictwa Gliwice wkrótce po ustąpieniu niekorzystnych warunków pogodowych.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.