Ziemowita

Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Zakończył się remont ul. Ziemowita. Ulica jest już przejezdna, obecnie trwa nasadzanie wiśni ozdobnych. Wiosną drzewa zakwitną na różowo i upiększą okolicę. Identyczne drzewka od dwóch lat gliwiczanie mają okazję podziwiać przy placu Inwalidów Wojennych.

Remont ul. Ziemowita rozpoczął się w maju 2017 r. W ciągu kilku miesięcy drogowcy wykonali szereg trudnych i ważnych prac – ulica Ziemowita zyskała nową nawierzchnię, uporządkowano miejsca postojowe, posadzono już 11 z planowanych 25 wiśni. W przyszłości pojawią się jeszcze słupki.

Wiśnia wonna to nieduży, ale bardzo ciekawy i niezwykle pachnący gatunek drzewa, który doskonale aklimatyzuje się w mieście. Po okresie kwitnienia miejsce wonnych kwiatków zajmują bordowe liście. (mf)

Wiosną 2016 r. wiśnie ozdobne nasadzono wzdłuż placu Inwalidów Wojennych. Prezentują się wspaniale. Podobnego efektu możemy się spodziewać wzdłuż ul. Ziemowita. Fot. UM Gliwice


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.