Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. A. Witwicki/archiwum UM

Za niedługo rozpocznie się kolejny etap komunikacyjnej rewolucji! Od 1 kwietnia na teranie całej Metropolii będzie obowiązywał wspólny cennik dla biletów dobowych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych.

Ujednolicenie taryf – a co za tym idzie wspólne bilety – jest możliwe, dzięki porozumieniu, które w połowie grudnia 2017 roku zostało zawarte pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a trzema organizatorami transportu publicznego – KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry.

Ponieważ 1 kwietnia znikną bilety okresowe z limitem przejazdów, nie będzie potrzeby rejestrowania swojego wejścia i wyjścia z autobusu za pomocą karty ŚKUP. W zamian pasażerowie zyskają nielimitowaną możliwość podróżowania autobusami, trolejbusami i tramwajami jeżdżącymi w barwach KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy. Bilety elektroniczne (na kartę ŚKUP) będą dostępne w sprzedaży od połowy marca.

Osoby, których stary bilet miesięczny/kwartalny straci ważność po 1 kwietnia, będą mogły podróżować już na nowych zasadach. Ich „stary bilet” od 1 kwietnia zyska funkcjonalność nowego i wspólnego.

Warto wiedzieć, że po 1 kwietnia nie kupimy papierowych biletów kwartalnych, natomiast miesięczne zostaną wycofane 1 czerwca.

Więcej informacji na ten temat i nowy cennik biletów można znaleźć na stronie www.metropoliajedziemy.pl


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.