Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. KŚ AZS Politechnika Śląska

Bardzo dobre wieści napłynęły do nas z Niemodlina, gdzie swój przedostatni mecz w rundzie zasadniczej rozegrała w sobotę drużyna siatkarek AZS-u Politechniki Śląskiej. Podopieczne Wojciecha Czapli pokonały Unię Opole 3:1.

Po wygranej nad Karpatami Krosno gliwiczanki zapewniły sobie utrzymanie w I lidze. Natomiast wyniki w pozostałych meczach tak się korzystnie ułożyły, że pojawiła się szansa na znaczące poprawienie lokaty w tabeli i tym samym zajęcie korzystniejszego miejsca przed fazą play-off. Do Niemodlina Akademiczki pojechały więc w roli faworytek i po trzy punkty. Siatkarki Unii Opole w przypadku wygranej miały jednak jeszcze szansę na przesunięcie się w tabeli o jedno oczko wyżej i tym samym zapewnienie sobie prawa do organizacji turnieju, który zadecyduje, kto zostanie w I lidze. Być może właśnie to sprawiło, że gliwiczanki źle weszły w ten mecz i przegrały pierwszą partię.

Drugi set ułożył się zdecydowanie lepiej, a trzecia i czwarta odsłona spotkania w Niemodlinie to spokojna gra Akademiczek i fatalna drużyny z Opola. Gospodynie myliły się prawie przy każdej akcji. Świetnie za to w dwóch odsłonach funkcjonował blok przyjezdnych, co przełożyło się na zwycięstwo w całym meczu 3:1.

Dzięki wygranej drużyna AZS-u obroniła szóstą lokatę w tabeli, ale gliwiczanki mają tyle samo punktów co Joker Świecie. Wszystko rozstrzygnie się już w najbliższą środę, 28 lutego, kiedy zostanie rozegrana ostatnia już seria spotkań w rundzie zasadniczej. Siatkarki AZS-u podejmą w hali przy ul Kaszubskiej 28 Azoty PWSZ Tarnów. Zapraszamy kibiców – wstęp wolny! Początek - godz. 18.00.