skwer Brzezinka

Fot. materiały MZUK

Miejski Zarząd Usług Komunalnych kontynuuje prace na skwerze w Brzezince. W ubiegłym roku w tym miejscu pojawiły się alejki, ławki, stojaki na rowery oraz tyrolka. Obok wybudowano plenerową siłownię. Teraz przyszła kolej na plac zabaw.

Mieszkańcy Brzezinki zyskali kolejne miejsce do aktywnego wypoczynku. W okolicach ul. Gnieźnieńskiej, Rzeszowskiej, Łódzkiej i Olsztyńskiej powstał w ubiegłym roku skwer
z siłownią plenerową. Na mieszkańców czekają wygodne ławki parkowe, stojaki na rowery, stoły do gry w szachy oraz chińczyka, stół do ping-ponga i stół do gry w piłkarzyki oraz tyrolka. Siłownię pod chmurką wyposażono w orbitrek, wahadło, twister, biegacza, prasę nożną, wioślarza, wypychacza, podciągacza oraz drabinki i ławeczki do robienia brzuszków. To już dziewiętnasta w Gliwicach siłownia na wolnym powietrzu.

To jednak nie koniec inwestycji. Już niebawem rozpocznie się pierwszy etap budowy placu zabaw. Dzieci z pewnością ucieszą bujaki, dwuosobowa sprężynowa huśtawka i piaskownica. Pojawi się też integracyjny zestaw zabawowy, ławki i kosze na śmieci. Prace będą kontynuowane w kolejnych latach.

Całkowity koszt dotychczasowych prac na tym terenie to niemal 356 tys. zł. Część inwestycji jest realizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Otwarcie ofert przetargowych na realizację I etapu placu zabaw Miejski Zarząd Usług Komunalnych zaplanował na 13 kwietnia. (mf)