Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Google maps

Działająca przy ul. Warszawskiej Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wkrótce przeniesie się do nowej, większej siedziby. Będzie w niej kontynuować dotychczasowe zadania, ale w lepszych warunkach. Pozwoli to poprawić jakość pracy poradni w zakresie dostępności do diagnozy i terapii dzieci i młodzieży.

Od 31 sierpnia Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna będzie mieściła się w budynku przy ul. Aleksandra Gierymskiego 1. Przez lata miało w nim siedzibę III Liceum Ogólnokształcące, które zostało przeniesione na os. Kopernika i włączone do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8. Zgodnie z przyjętą na ostatniej sesji uchwałą, wraz ze zmianą siedziby poradni, rozszerzeniu ulegnie również zakres działalności placówki. Obok realizacji dotychczasowych zadań statutowych pracownicy będą prowadzili szkolenia dla kadry pedagogicznej gliwickich jednostek oświatowych oraz rodziców.

Na ostatniej sesji radni jednogłośnie podjęli również decyzję o wygaszeniu z dniem 31 sierpnia Gliwickiego Ośrodka Metodycznego, W związku ze zmianami prawnymi większość zadań placówki przejmie Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Śląski Kurator Oświaty oraz związki zawodowe pozytywnie zaopiniowały likwidację.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.