Fot. A.Witwicki/archiwum UM

23 lutego w Międzynarodowym Dniu Walki z Depresją, na ulice Gliwic wyjedzie specjalny, Antydepresyjny Autobus Edukacyjny linii A-4. Po co? Żeby poszerzyć wiedzę mieszkańców miasta na temat jednego z najpoważniejszych problemów zdrowotnych jakim jest depresja.

Żółty autobus będzie kursował od godz. 9.00 do 14.00.

- Pracownicy Poradni będą rozdawać edukacyjne ulotki dotyczące depresji z informacjami jak ją rozpoznać, kiedy i gdzie należy szukać pomocy oraz przypinać zielone wstążki jako symbol walki z depresją – mówi Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach

Projekt realizowany przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Gliwicach oraz Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego jest częścią kampanii edukacyjnej dotyczącej walki z depresją.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.