Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Common)

Hanna i Zuzanna oraz Jakub i Szymon – według raportu Urzędu Stanu Cywilnego te imiona cieszą się największą popularnością i były najczęściej nadawane dzieciom w Gliwicach w 2017 roku.

W minionym roku w naszym mieście przyszło na świat 2322 dzieci (o 149 więcej niż w zeszłym roku) – 1125 chłopców oraz 1197 dziewczynek, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców.

Gliwiczanie, podobnie jak przed rokiem chętnie wybierali imiona tradycyjne. Ponownie najwięcej urodzonych chłopców dostało imię Jakub (48). Wśród imion dla dziewczynek znów najpopularniejsza była Hanna (to imię otrzymały 44 maluchy).

W pierwszej piątce imion męskich znalazły się również: Szymon (44 ), Wojciech i Filip (tymi imionami obdarzono ex aequo 40 szkrabów), Jan (36) oraz Michał i Franciszek (po 28). W gronie dziewczynek, poza Hanną, królowały imiona popularne w kraju od kilku lat, takie jak Zuzanna (43), Maja (40), Julia (37), Alicja (37), Zofia (36).

W zestawieniu nie zabrakło również imion rzadkich czy obco brzmiących. Noemi, Michelle, Ines, Aron, Majkel, Jonathan, Kayla, Zlata, Selena, Ryan, Roni czy Assad to tylko niektóre z oryginalnych imion wybranych w zeszłym roku przez rodziców z Gliwic.