Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Ł. Fedorczyk

Gliwiccy policjanci mają teraz do dyspozycji nowoczesny, laserowy miernik prędkości. Urządzenie sprawdza się jako zwykła kamera oraz fotoradar.

Miernik prędkości TrueCAM z nie pozostawia żadnych wątpliwości, kto jest sprawcą wykroczenia. Dzięki wyświetlaczowi i wbudowanej kamerze, możliwe jest wykonanie dokładnego zdjęcia tablicy rejestracyjnej. Policjant nie musi już zatrzymywać kierowcy pojazdu, który przekroczył dozwoloną prędkość. Wystarczy, że wyśle mu wezwanie na komendę.

- Urządzenie jest w naszej jednostce od trzech dni. Przez ten czas zarejestrowało ok. 90 wykroczeń – informuje st. asp. Rafał Proszowski, z gliwickiej drogówki.

TrueCAM nie reaguje na żadne zakłócenia. Można go używać nawet przy intensywnych opadach śniegu czy deszczu, w temperaturze do – 30 stopni. Zakres pracy urządzenia to od 15 m do 1200 m. Nowy miernik prędkości kosztował 49 tys. zł. Jego zakup został dofinansowany przez ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.