Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

chodnik

Fot. A.Witwicki/UM Gliwice

W przyszłym tygodniu rozpoczną się remonty niektórych gliwickich ulic. Z jakimi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy?

We wtorek, 10 kwietnia, rozpocznie się remont ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego. Ulica zostanie zwężona, ale zachowany zostanie ruch dwukierunkowy. Tego dnia rozpoczną się też remonty chodników przy ulicach: Róży Luksemburg, Kunickiego oraz Libelta. Zarząd Dróg Miejskich przypomina o zwracaniu uwagi na oznakowanie tymczasowe.

Na 10 kwietnia zaplanowano też rozpoczęcie remontu nawierzchni DK 88 w rejonie wiaduktu nad ul. Edisona. W związku z pracami ruch w tej okolicy będzie się odbywał wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną.

W czwartek, 12 kwietnia, rozpoczną się roboty na dwóch pasach ul. Św. Huberta (w kierunku na Wrocław). Prace będą się odbywały przy częściowym zwężeniu jezdni.

Przypominamy też, że w poniedziałek, 9 kwietnia, rozpocznie się remont chodników przy ul. Wawelskiej i Kosmonautów oraz remont ul. Malinowskiego. W związku z pracami ulice zostaną zamknięte. (mf)