Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

port

Fot. M.Foltyn

W 2018 roku Śląskie Centrum Logistyki SA i OT Logistics planują dostarczyć 250 tys. ton węgla z gliwickiego portu do elektrociepłowni we Wrocławiu. To dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

W 2017 r. w Porcie Gliwice przeładowano 126,9 tys. ton miału węglowego z gliwickiej kopalni Sośnica dla wrocławskiej elektrociepłowni. Dzięki współpracy Śląskiego Centrum Logistyki S.A i OT Logistics, od lipca do końca roku wypłynęły 293 barki, każda o ładowności do 500 ton.

– Do portu OT Logistics dowiózł 63 pociągi z 2 434 wagonami kubłowymi typu FAS, których rozładunek dokonywany jest poprzez przeniesienie kubła żurawiem portowym nad barkę i rozchylenie obu jego części. W 2018 r. planowany jest przeładunek ok. 250 tys. ton węgla – informuje Robert Goc, dyrektor ds. rozwoju ŚCL.

Po pięciu latach przerwy, ruch barek z gliwickiego portu został wznowiony w lipcu 2017 r. Obecnie żegluga śródlądowa na kanale gliwickim jest zawieszona. Przerwa zimowa trwa od połowy grudnia do połowy marca. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.