Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Cały czas trwa rozliczanie osób, które zakłóciły porządek podczas marcowych derbów pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze. Zapadły kolejne decyzje w sprawie stadionowych chuliganów. Po zebraniu przez policjantów mocnych dowodów przeciwko 32. sprawcy, został on wczoraj, o godz. 17.30, zatrzymany. Dziś o środkach zapobiegawczych zadecyduje prokurator.Wczoraj po południu na ul. Pszczyńskiej kryminalni zatrzymali 18-letniego mieszkańca Gliwic, który na stadionie miejskim, podczas meczu piłki nożnej, dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, pełniącego obowiązki służbowe.
Policjanci nadal pracują nad materiałem dowodowym i kolejni pseudokibice mogą spodziewać się ich wizyty. Sprawców przestępstw czekają procesy przed sądem karnym i wyroki.
Osobną kategorią chuliganów stadionowych byli sprawcy drobniejszych czynów (np. zasłaniania twarzy), tych ustalono i rozliczono już ponad 40 – bez mała wszyscy, oprócz grzywien, zapłacili zakazem wstępu na stadiony.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.