Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Pixabay

W pierwszej edycji Przeglądu Szkolnych Inscenizacji Teatralnych „Perypetie 2018” wzięło udział 13 zespołów z gliwickich szkół podstawowych. 12 czerwca najlepsze z nich zaprezentują się na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Przegląd Szkolnych Inscenizacji Teatralnych „Perypetie 2018” jest częścią pilotażowego projektu „Szkoła w Teatrze”, który Szkoła Podstawowa nr 23 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Armii Krajowej realizuje wspólnie z Teatrem Miejskim w Gliwicach. Jego celem jest stworzeniem okazji, by dzieci były aktywnymi, wrażliwymi odbiorcami kultury.

W zmaganiach konkursowych obywających się od 25 do 28 maja brały udział zespoły teatralne z gliwickich szkół podstawowych. Każda szkoła mogła zgłosić jeden zespół w każdej z dwóch kategorii wiekowej (uczniowie klas 1-3 i uczniowie klas 4-7). Zadaniem zespołów było przygotowanie krótkiej inscenizacji na dowolnie wybrany temat.

Finałowe zmagania szkół będzie można zobaczyć 12 czerwca w Teatrze Miejskim, o godz. 17.00. Wstęp wolny.


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież