W najbliższą niedzielę, 9 grudnia w hali sportowej Arena Gliwice odbędą się Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Swój start w zawodach potwierdzili czołowi zawodnicy kraju, między innymi Ida Kupś wicemistrzyni Polski z 2017 roku.

Zawody rozegrane zostaną na imponującej ścianie wspinaczkowej Chwyciarnia, rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: seniorów i młodzieżowców.

W rundzie eliminacyjnej zawodnicy będą mieli do pokonania po dwie drogi wspinaczkowe, do finału awansuje ośmiu najlepszych, a o zwycięstwie zdecyduje to kto dojdzie najwyżej na finałowej, ekstremalnie trudnej trasie.

Początek rywalizacji o godzinie 10:45, finały zaplanowane są na godzinę 15:30. Wstęp na zawody jest bezpłatny

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram na stronie PZA: http://pza.org.pl/news/news-sport/mistrzostwa-polski-w-prowadzeniu-gliwice-2018.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.