azs Fot. J.WOjtuszeo

Siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice pokonały WTS Włocławek aż 3:0. Gliwiczanki wróciły z kompletem punktów i bez straty seta.

Choć drużyna z Włocławka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, Akademiczki podeszły do tego pojedynku w pełni i skoncentrowane i zmobilizowane. Tylko zwycięstwo bowiem przedłużało ich szansę na grę w play-off. Jak można się było spodziewać, gliwiczanki szybko objęły prowadzenie, a następnie wypracowały sporą przewagę, wygrywając pierwszą część meczu 25:16.

W drugim secie przez chwilę gliwiczanki mogły czuć się zagrożone, kiedy to włocławianki doprowadziły do stanu 10:11. Dzięki dobrej grze w obronie udało się jednak znów odskoczyć i tego seta również wygrały Akademiczki 25:14.

Od początku trzeciej odsłony ton grze nadawały podopieczne Wojciecha Czapli, choć włocławianki zdołały zdobyć cztery punkty z rzędu. W końcu jednak fatalny błąd gospodyń przełożył się na 25. punkt dla AZS-u i co za tym idzie wygraną 3:0. (muz/mf)