Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Jeżeli od dawna marzysz o wakacjach, ale z jakichś przyczyn nie mogłeś sobie na to pozwolić, być może teraz jest właśnie okazja aby skorzystać z last minute na Korfu? Grecja wraz ze wszystkimi przyległymi do niej wyspami tworzy kraj niezwykły, który na długo pozostaje w pamięci podróżujących. Jedną z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej urokliwych wysp Grecji jest Korfu – miejsce, które każdy turysta wspomina z uśmiechem na twarzy!

Last minute na Korfu? Czemu nie!

Korfu to jedna z najchętniej odwiedzanych plaż. Nic więc dziwnego, że bardzo często pojawiają się oferty: Korfu last minute. Wyspa Korfu należy do zespołu Wysp Jońskich. Archipelag ten składa się z siedmiu większych wysp oraz mniejszych wysepek. Chociaż Korfu nie jest wyspą największa w tym archipelagu, to jednak przez wielu nazywana jest królowa Wysp Jońskich. Jeżeli chodzi o wielkość, to prześciga ja tylko Kefalinia o powierzchni 781 km kwadratowych. Wyspa Korfu ma 592 km kwadratowe.

Korfu – jedna z najbardziej zielonych wysp archipelagu

Zieloność wyspy jest jej bardzo dużym atutem. Krajobrazy na wyspie zachwycają i zachęcają do podejmowania wycieczek po okolicy. W tym celu można wynająć samochód lub kłady. Zaletą tej wyspy są również piaszczyste plaże, bardzo cenione wśród turystów. Można tutaj korzystać albo z długich i szerokich plaż, np. Agios Georgios, ale także można leniuchować na plażach znacznie mniejszych, często ukrytych w zatokach. Zachwyca także woda o przejrzystym i szafirowym kolorze!

Korfu – last minute dla ciekawych świata!

Kiedy na wakacje na Korfu?

Kiedy pojechać na wakacje na Korfu? Jeżeli planujesz urlop w Grecji, z całą pewnością warto rozważyć wakacyjne miesiące. Sezon na wyspach greckich trwa od maja do września i wtedy też można cieszyć się tu naprawdę piękną pogodą i wysokimi temperaturami. Jest to idealny okres dla tych turystów, którzy marzą o wypoczynku na plaży. Z kolei, jeżeli chcemy uniknąć tłoków, a w naszych planach jest także zwiedzanie zabytków antycznych, można pokusić się o wyjazd do Grecji w kwietniu lub na początku maja, ewentualnie pod koniec września i w pierwszej połowie października. Oferty last minute na Karfu najczęściej pojawiają się w okresie letnim. Ceny sa wtedy naprawdę bardzo korzystne!

Wyspa pełna atrakcji

Cała wyspa wpisana jest na listę UNESCO, co oczywiście świadczy o tym, że na wyspie można zobaczyć naprawdę ciekawe miejsca. Stolicą jest miasto Korfu, znane także jako Kerkyra. Można zobaczyć tu cały szereg zabytków. Co zadziwiające, jeżeli chodzi o architekturę, można zaobserwować bardzo silne wpływy Włoskie – Włosi panowali na Krecie przez długi czas, co odbiło się na architekturze. Oprócz zabytków architektonicznych turysta może korzystać z całego szeregu atrakcji. Wakacje na wyspie Korfu to gwarancja świetnej zabawy z najróżniejszymi sportami wodnymi. Największa popularnością cieszy się nurkowanie, ale tez kitesurfing. Wielu trustów decyduje się na rejsy statkami, które są ogromna atrakcją! Można także wypożyczyć łódkę lub motorówkę, aby zwiedzić wyspę od morskiej strony.

Każdy z nas czeka na upragniony urlop. Wakacje w Grecji to marzenie niejednej osoby. Owszem, niektórzy wolą wyprawy poza Europę, jednak stary kontynent oferuje całą masę atrakcji. Biura podróży oferują bardzo korzystne ceny za wakacje w Grecji. Wyspy pomiędzy którymi pływał Odyseusz i które znane są nam z Greckiej mitologii cieszą się ogromną popularnością. Być może powinieneś się skusić na last minute do Grecji? Warto spełniać swoje marzenia i wypoczywać w pięknych okolicznościach przyrody i architektury!