Nowe Gliwice Nowe Gliwice (fot. Muzeum w Gliwicach)

18 sierpnia w cyklu „Lato z Gliwickim Wędrowcem” wybierzemy się na spacer po mieście szlakiem przemysłu i myśli technicznej. Spotykamy się o godz. 9.30 przy dworcu kolejowym i ruszamy śladem niesamowitych gliwickich zabytków.

Na trasie spaceru są między innymi dwie wieże ciśnień, Politechnika Śląska, Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych i Nowe Gliwice. Wycieczka zakończy się w pełnym ciekawych eksponatów Oddziale Odlewnictwa Artystycznego. Bilet do oddziału Muzeum w Gliwicach jest bezpłatny.

Podczas spaceru Wojciech Kwietniewski opowie też o nieistniejących obecnie obiektach, które kiedyś stanowiły ważną część przemysłowych dziejów Gliwic, takich jak Kanał Kłodnicki, wąskotorówka, tramwaj czy Huta 1 Maja. Spacer potrwa maksymalnie 4 godziny. Udział jest bezpłatny, zapisywać się można mejlowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i telefonicznie (601 065 019).

Organizatorami wakacyjnych wycieczek turystyczno-krajoznawczych są Stowarzyszenie Na Rzecz Dziedzictwa Kulturowego Gliwic „Gliwickie Metamorfozy” i Muzeum w Gliwicach. W planach są jeszcze dwa spacery – 25 sierpnia tropem gliwickich ewangelików i 1 września śladami literatów. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. (mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.