Wybór dobrego kremu przeciwzmarszczkowego nie powinien być dziełem przypadku! Gdy liczy się skuteczność, warto postawić na kosmetyk, który rzeczywiście będzie mógł spełnić swoje obietnice!

W drogeriach czeka na nas bogaty asortyment kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Największym powodzeniem cieszą się kremy na zmarszczki, które możemy kupić w wersji na dzień oraz na noc.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto wskazać, że nie każdy kosmetyk tego typu może rzeczywiście zapewnić swoim użytkowniczkom skuteczne działanie. O tym, czy rzeczywiście zmarszczki zmniejszą się czy zanikną podczas jego stosowania, decydują jego składniki. Czym powinien charakteryzować się dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Składniki, które wymażą zmarszczki z Twojej twarzy

Krem przeciwzmarszczkowy powinien być podstawą pielęgnacji skóry nawet po dwudziestym roku życia. Jego głównym celem jest zapobieganie powstawaniu zmarszczek przez odpowiednią aktywację procesów zachodzących w skórze.

Krem powinien posiadać zatem właściwości nawilżające, lekko natłuszczać, a także wspierać produkcję kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, które stanowią „wewnętrzne rusztowanie” dla skóry. Wówczas może ona zachować gładkość i promienny wygląd na dłuższy czas.

Dodatkowo, skuteczny krem na zmarszczki może także zmniejszyć widoczność tych zmian, znacznie je spłycając, a także poprawiając ogólny wygląd skóry.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać:

  • składniki nawilżające

  • składniki natłuszczające

  • składniki przeciwzmarszczkowe

Wśród składników o działaniu przeciwzmarszczkowym wyróżniamy różnego rodzaju związki, do których zaliczają się między innymi: witaminy A, C i E, retinol, koenzym Q10, kwas hialuronowy, peptydy, komórki macierzyste, antyoksydanty.

Warto także wskazać, że jeśli chcemy kupić krem na zmarszczki na dzień i przebywamy w ciągu dnia na zewnątrz, warto zdecydować się na taki, który zawiera filtr UV. Promieniowanie słoneczne działa destrukcyjnie na skórę, prowadząc do szybszego pojawiania się zmarszczek.

Kosmetyk o konsystencji kremu można zamienić także na inny, na przykład na olejki, które ostatnio cieszą się dużym zainteresowaniem.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe – co wybrać poza kremem?

Aby uzyskać optymalne efekty w domowej terapii anti-aging, czyli przeciwstarzeniowej, nie wystarczy sam krem na zmarszczki. Warto zastosować także inne kosmetyki, które pozwolą na uzyskanie świetnych wyników.

Skóra wymaga codziennego oczyszczania z osadzających się na niej zanieczyszczeń oraz z makijażu. W tym celu możemy zastosować olejek do demakijażu, mleczko, płyn micelarny czy żel myjący. Potem skórę warto przetrzeć lub opłukać tonikiem, który zrównoważy jej pH. Dopiero potem nakładamy na twarz krem.

Pielęgnację warto uzupełnić również o peelingi oraz maseczki. Peelingi pozwalają na złuszczenie martwych komórek naskórka, poprawiają absorpcję składników aktywnych w kosmetykach, a także aktywują wewnętrzne procesy regeneracyjne. Możemy wybrać peelingi mechaniczne lub chemiczne – kwasowe. W sprzedaży znajdziemy też pełną paletę maseczek o działaniu nawilżającym, przeciwzmarszczkowym. Warto wykonywać je po peelingu, 1-2 razy w tygodniu.

Podsumowując, skuteczny krem przeciwzmarszczkowy rzeczywiście istnieje! Jeśli chcemy zdecydować się na jego zakup, pamiętajmy jednak o tym, aby nie kierować się tylko i wyłącznie reklamą producenta, ale tym, co kosmetyk ten rzeczywiście zawiera. Efektywnie działające składniki przeciwzmarszczkowe potrafią opóźnić czas pojawienia się zmarszczek, a także zmniejszyć te już istniejące. Wraz z innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi skóra może wyglądać gładko, zdrowo i promiennie przez długi czas!