Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

smartwatch dla dzieci

Rodzicom bardzo zależy na tym, aby zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo. W związku z tym poszukują oni rozwiązań, które są w stanie to zagwarantować. Z czego korzystać, aby móc szybko dowiedzieć się, że z naszą pociechą wszystko w porządku? Które gadżety są najbardziej polecane?

Smartwatch

Wśród popularnych urządzeń pozwalających na kontrolę pociechy znajduje się smartwatch. Gadżet do złudzenia przypomina zwykły zegarek, jednak zasady jego działania są nieco inne. Tego typu sprzęt nie tylko pokazuje aktualną godzinę, ale też ma funkcję GPS, dzięki czemu rodzic jest w stanie namierzyć swoje dziecko i np. sprawdzić, czy jest ono w szkole lub w innym miejscu, w którym miało się pojawić. Smartwatche mają też bardzo dużo innych przydatnych funkcji, które poprawiają bezpieczeństwo naszego malucha. Nierzadko tego typu gadżety są wyposażone w przycisk SOS, który po naciśnięciu natychmiast przesyła rodzicom wiadomość, że dzieje się coś złego i konieczna jest interwencja. Ponadto dobrej jakości modele mają funkcję GEO-ogrodzenia, co oznacza, że osoba dorosła może łatwo wyznaczyć obszar, po którym dziecka może swobodnie się poruszać. Jeśli jednak dojdzie do opuszczenia wirtualnego ogrodzenia, rodzice zostaną natychmiast o tym poinformowani. Dobrej jakości smartwatche mają też funkcję dzwonienia i robienia zdjęć, więc przypominają nieco smartfony. Przed zakupem produktu, warto poznać opinie na jego temat. Sugerując się komentarzami innych użytkowników, łatwiej wybrać sprawny, efektywnie działający zegarek.

Oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo w Internecie

Często o niebezpieczeństwie myślimy tylko w ujęciu materialnym, rzeczywistym, jednak sytuacje tego typu coraz częściej występują także w Internecie, czyli wirtualnej przestrzeni. W związku z tym, chcąc być pewnym, że nasze dziecko jest bezpieczne na każdym poziomie, warto przemyśleć zakup odpowiedniego oprogramowania, które pozwala kontrolować to, co pociecha robi online. Z poziomu takiego programu można m.in. zablokować konkretne strony, które zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci. Dzięki temu nie ma ryzyka, że pociecha przypadkowo włączy daną stronę. Dodatkowo tego typu programy pozwalają też ustawić limit dzienny na korzystanie z Internetu. W efekcie zdecydowanie łatwiej kontrolować nam czas, jaki dziecko poświęca każdego dnia na rozrywkę.

Smartfon

Popularnym urządzeniem, które w pewien sposób zapewnia maluchom bezpieczeństwo, jest smartfon. Dziecko, które go ma, jest w stanie w każdej chwili skontaktować się z rodzicem. Może też robić zdjęcia i odbywać wideokonferencje. Rodzic natomiast może w każdej chwili zadzwonić do swojej pociechy i upewnić się, że wszystko jest w porządku. Smartfony nie są drogie, jednak trzeba przemyśleć, w którym momencie zdecydujemy się na zakup telefonu swojemu dziecku. Musi być to przemyślana decyzja, bo dzieci mogą rozpraszać się w szkole np. z powodu przychodzących na smartfon powiadomień.

Lokalizator

Innym dobrym sposobem na zagwarantowanie dziecku bezpieczeństwa, a sobie, jako rodzicowi, większego spokoju, jest zakup małego lokalizatora. Taki gadżet można przypiąć np. do plecaka, który dziecko codziennie nosi do szkoły. Lokalizatory są zwykle sparowane z telefonem, więc na ekranie swojego smartfona można szybko sprawdzić, w jakim miejscu aktualnie przebywa nasze dziecko. Obsługa takiego urządzenia jest bardzo prosta, potwierdza to wielu użytkowników.