grupa ludzi na gali fot. J. Czajka

W sobotę 22 lutego harcerki i harcerze świętowali Dzień Myśli Braterskiej – święto, przypominające o więzi braterstwa i przyjaźni, łączące harcerzy i skautów nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.

Tym szczególnym dniem zuchy i harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej rozpoczęli obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej. Dzień rozpoczęła gra terenowa, w której wzięło udział ok. 100 zuchów i harcerzy. Uczestnicy gry mieli okazję poznać życiorys założyciela skautingu – Roberta Baden-Powella – oraz odwiedzić miejsca związane z historią gliwickiego harcerstwa. Oficjalne obchody Dnia Myśli Braterskiej zakończyło spotkanie z komendantką Hufca – phm. Weroniką Maciak, która zainaugurowała obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej.

To jednak nie koniec – w niedzielę 23 lutego w Warszawie odbyła się Gala Dnia Myśli Braterskiej zorganizowana przez Główną Kwaterę ZHP. Podczas Gali wyróżniono drużynowych, których postawa jest godnym naśladowania przykładem zaangażowania w pracę na rzecz zuchów i harcerzy. Listy pochwalne z rąk przewodniczącego ZHP – hm. Dariusza Supła – oraz naczelniczki ZHP – hm. Anny Nowosad odebrali także drużynowi Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej – pwd. Daria Dobiosch oraz pwd. Piotr Hasiec.

Hufiec podczas Gali reprezentowali: komendantka Hufca – phm. Weronika Maciak, skarbnik Hufca – phm. Paulina Król oraz wyróżnieni drużynowi – pwd. Daria Dobiosch i pwd. Piotr Hasiec. (ZHP)