Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Najlepsze filmy biograficzne, które zainspirują każdego!

Gatunek filmów biograficznych odnosi się głównie do kina, które skupia się na różnych opowieściach na temat życia i działalności ludzi, którzy odnieśli sukces w rozmaitych branżach oraz dziedzinach. Można tutaj wyróżnić m.in. biznesmenów, wielkich uczonych, bohaterów narodowych, historycznych przywódców oraz wszelkich artystów. Tego typu produkcje cenią sobie przede wszystkim osoby, które szukają inspiracji do osiągnięcia wielkich celów. Historia ukazana na ekranie często potrafi zmotywować do działania, dzięki czemu osiągnięcie swoich wyznaczonych celów wydaje się bardzo proste do osiągnięcia. Jeżeli szukasz inspirujących filmów biograficznych, sprawdź stronę https://zalukaj.org/gatunek/biograficzny/ na której dostępna jest biblioteka filmów wraz z ich ocenami i trailerami.

Historia kina dźwiękowego i filmów

Za ogólną datę odpowiadającą narodzinom kina przyjęło się określać 1895 rok. Mimo wszystko ciężko określić dokładny początek branży filmowej. Dokładny czas, jak i miejsce są trudne do zidentyfikowania. Jednak początki filmów, kiedy to po raz pierwszy w historii zaprezentowano film kina dźwiękowego, datuje się na 1927 rok. To właśnie wtedy swoją premierę w październiku miał słynny film amerykański o nazwie "Śpiewak jazzbandu".

Jeśli o historii mowa, to należy wspomnieć, że już w tamtym czas istniała fotografia. To właśnie ona bardzo mocno przyczyniła się do rozwoju, jak i samego powstania produkcji filmowej. Co ciekawe, pierwszą kamerę filmową w 1908 roku skonstruował Polak, Kazimierz Prószyński. Była to także pierwsza kamera o automatycznym napędzie na świecie.

Najlepsze filmy biograficzne na świecie

Ludzie od zawsze elektryzowali się życiem innych ludzi. Artyści, sportowcy czy też inne ważne osobistości, często prowadzą życie, o jakim marzą ludzie na całym świecie. Niestety do sukcesu często prowadziła ich bardzo trudna droga, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Część tej ciężkiej drogi, pełnej wielu wyrzeczeń można zobaczyć właśnie na ekranach kinowych oraz telewizyjnych. Niejednokrotnie wiele osób dopiero po obejrzeniu filmu biograficznego o danej osobie, docenia jego poświęcenie oraz wkład w to co zrobił. Z tego powodu wszyscy tak bardzo lubimy właśnie ten gatunek filmowy. Historie oparte na faktach zawsze nadają dodatkowego smaczku podczas oglądania.

Umiejętność przeniesienia oraz zapisywania niejednokrotnie wręcz niesamowitych opowieści i wydarzeń na ekran filmowy jest czymś nadzwyczajnym. Najlepsze filmy biograficzne zapierają dech w piersiach,  a teraz wymienimy listę najlepszych filmów biograficznych w historii. Lista może być nieco subiektywna, jednak na pewno warto zaznajomić się z każdą pozycją umieszczoną w spisie:

  • "Lista Schindlera" (1993),
  • "Piękny Umysł" (2001),
  • "Nietykalni" (2011),
  • "Teoria Wszystkiego" (2014),
  • "Steve Jobs" (2015).

Jeśli chodzi o polskie kino, to także można znaleźć filmy biograficzne, które zasługują na uwagę. Do jednych z najlepszych polskich filmów biograficznych można zaliczyć:

  • "Jesteś Bogiem" 2012,
  • "Bogowie" 2014,
  • "Najlepszy" 2017.

Repertuar filmów biograficznych jest naprawdę szeroki. Regularnie powstają wciąż to nowe produkcje, które oparto na faktach. Omawiany gatunek filmowy jest ceniony przede wszystkim ze względu na przekaz, który ze sobą niesie. Oglądanie filmów tego typu z pewnością zainspiruje nas do działania oraz osiągania swoich życiowych celów.