Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

banner, informacje w tekście

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach poleca się na wakacje. W wypożyczalniach nie tylko znajdziecie coś ciekawego do poczytania, warto też skorzystać z wirtualnej oferty wakacyjnej.

Gliwicka biblioteka poza drukowanymi książkami oferuje też bezpłatne książki elektroniczne. Z bazy Legimi może korzystać każdy czytelnik MBP w Gliwicach – wystarczy skontaktować się z bibliotekarzami i aktywować konto. To jednak nie wszystko, co biblioteka zaplanowała w sieci na nadchodzące wakacje.

Hasłem lipca i sierpnia w mediach społecznościowych MBP będą ekowyzwania. W lipcu nauczymy się tropić leśne zwierzęta i rozpoznawać polskie rośliny, będziemy także pamiętać o segregacji śmieci i starali się ograniczyć ich ilość. Warto też sprawdzić dwie mobilne gry terenowe, które można „odpalić” w plenerze i zagrać na przykład w „Leśne bingo”.

Miłośnicy historii naszego miasta w Internecie spotkają się z Bogusławem Traczem, autorem znakomitej książki „Gliwice. Biografia miasta”. Dla spragnionych sztuki przygotowana została wystawa ekslibrisów. Więcej na biblioteka.gliwice.pl.