UM Gliwice: LEGO WeDo twórcze zajęcia dla dzieci
fot. materiały prasowe Forum Gliwice
To już ostatnia szansa, aby dostać się na Letnią Akademię Twórczości CH FORUM & Mnemo Experts Holiday Camp. Akademia to kreatywny, twórczy i zabawny sposób na aktywne spędzenie wakacyjnego czasu. Seria bezpłatnych zajęć rozpoczyna się 3 sierpnia (obowiązują zapisy liczba miejsc limitowana!) i potrwa do 14 sierpnia.
Specjalnie opracowane modele LEGO WeDo do konstruowania i programowania robotów , prezentacje tematyczne oraz swobodne budowanie klockami to gwarancja fantastycznej zabawy.
Proponowane przez organizatorów zajęcia Lego Robotyki , Neuroedukacji , Brain Box warsztaty pamięci, English Fun -nauki języka, Młody Geniusz - treningi kreatywności oraz Akademii Żonglowania - aktywności motorycznej, to idealna okazja, aby wprowadzić dzieci w świat kreatywnej nauki i zabawy.
Taka forma spędzania czasu zachęca do odkrywania naukowych reguł , budzi i wzmacnia ciekawość świata oraz regulujących jego funkcjonowanie praw natury, ale przede wszystkim w sposób ciekawy przygotowuje dzieci do powrotu do szkoły.
Każde zajęcia (2 sesje półtoragodzinne + przerwa) składają się z dwóch rodzajów aktywności:
- warsztatów z udziałem robotów LEGO We Do ;
- zajęć z cyklu Projekt Neuroedukacja.
Dodatkową atrakcją będą wspólne prezentacje wykonanych prac (około 30 min.), z pomocą dostępnego na miejscu studia fotograficznego.
Rodzice mogą dopasować grafik zajęć do wakacyjnych obowiązków i zapisać dzieci na zajęcia poranne lub popołudniowe. Istnieje możliwość zapisania dziecka tylko na jedną sesję półtoragodzinną. Szczegóły na forumgliwice.pl .
W ramach projektu zaplanowano dwa turnusy warsztatów:
I turnus: 37 sierpnia ; godz. 16:00 - 20:00;
II turnus: 1014 sierpnia ; godz. 09:00 - 13:00.
Miejscem zajęć będzie Forum Inspirujących Spotkań (parter, obok sklepu CCC). Udział w nich jest bezpłatny , lecz wymaga wcześniejszych zapisów z uwagi na ściśle limitowaną liczbę miejsc.
Podczas zajęć będzie zachowany reżim sanitarny. Do dyspozycji gości będzie stojak dezynfekcyjny, rękawiczki ochronne, a materiały będą dezynfekowane przed i po warsztatach.
Ostatnie Artykuły

Młode gliwickie talenty w centrum uwagi. 94 statuetki i druga odsłona jesienią

Na dworcu w Gliwicach testowano chaos. Służby ćwiczyły najgorszy scenariusz

Młodzi w Gliwicach wejdą za mikrofon i kamerę. Startuje Studio Świadomości

PWiK Gliwice stawia na cyfryzację. Obsługa klientów przeniesie się do sieci

Wyprzedzanie skończyło się tragedią - 19-latek zginął po uderzeniu w drzewo

Goście znad morza poznali region przez zamek sport i kopalnie

Damrot znów połączył sport i pamięć. Na trasie byli biegacze i kijkarze

Gliwice kończą rok z nadwyżką i mocnym zapleczem na inwestycje

Guns N’’ Roses w Gliwicach pod ścisłą kontrolą służb - tak przebiegł koncert

Z basenu prosto na podium. Gliwiczanin zdobył trzy medale w Szczecinie

Piast znów na szczycie. Gliwice szykują mistrzowskie święto

Butelki z kosza doprowadziły policję do sprawców dewastacji w Gliwicach

Jedna rozmowa przed wakacjami może uchronić dziecko przed kłopotami

Zimowa elegancja – jak przygotować garderobę na chłodniejsze miesiące?
Przydatne dane teleadresowe
- Kryta Pływalnia Mewa w Gliwicach - cennik, regulamin i kontakt
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gliwicach - kierunki, zapisy, kontakt
- Parafia św. Jacka w Gliwicach - kontakt, sakramenty, terytorium
- Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach - msze, kancelaria, kontakt
- Zarząd Zlewni w Gliwicach - kontakt, adres, e-PUAP
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach Oddział w Gliwicach - kontakt, godziny i zakres działania
