baner

Jaka jest wizja przyszłości i jak wygląda rozwój cyfrowy Śląska? EUROPE DIRECT Śląskie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym #CyfrowyŚlązak. Do wygrania warsztaty fotograficzne z prof. Witoldem Jacykowem.

Tematyka konkursu związana jest z jedną z priorytetowych strategii Unii Europejskiej – Europy na miarę Ery Cyfrowej. W ramach zadania, do 15 października na Instagramie należy umieścić zdjęcia oznaczone #cyfrowySlazak, @europedirect_slaskie, odpowiadające na pytania: Jaka jest wizja przyszłości i jak wygląda rozwój cyfrowy Śląska? Jak możemy dbać o nasze dane, szanować wartości i dzielić się wiarygodną informacją w Internecie? Czy każdy z nas ma wystarczający dostęp i umiejętności, aby w pełni korzystać z najnowszych osiągnieć technologicznych? Jak przejawia się wykluczenie cyfrowe?
Komisja konkursowa wyłoni 12 autorów, których prace będzie można oglądać w Śląskiej Ambasadzie na Nikiszowcu. Następnie trafią one do cyfrowego kalendarza EUROPE DIRECT Śląskie na 2022 r. Twórcy trzech najlepszych prac wezmą udział w warsztatach fotograficznych z Witoldem Jacykowem, profesorem sztuk filmowych, prowadzącym Pracownię Fotografii Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.
Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie www.europedirect-slaskie.pl. (mf)