Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

X jubileuszowa INTEGRA
W poniedziałek, 13 września 2021 r. przy pięknej pogodzie i udziale grona zagorzałych sportowców na boisku „Orlik” w Toszku odbyła się dziesiąta, jubileuszowa INTEGRA im. dr Ludwika Guttmanna. Ta integracyjna spartakiada przyciągnęła do Toszka dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami oraz uczniów szkół specjalnych oraz klas integracyjnych z północnych gmin powiatu gliwickiego.
Celem imprezy jest krzewienie kultury fizycznej i sportu rekreacyjnego wśród dzieci pełnosprawnych i tych z niepełnosprawnościami, propagowanie idei rehabilitacji poprzez sport oraz przybliżenie idei Ludwika Guttmanna, pochodzącego z Toszka ojca paraolimpijskich zmagań.
Pomysłodawczynią toszeckiej Integry jest Maria Bukowska, której w realizacji sportowych zmagań dzieci i młodzieży pomagają Urząd Miejski w Toszku, Centrum Kultury „Zamek w Toszku” , LKS „Zamkowiec” Toszek oraz inne podmioty. Podczas sportowej rywalizacji: zawodów sprawnościowych, rozgrywek piłki nożnej, siatkowej i koszykowej, tenisa stołowego, torów przeszkód i biegów uczestników dopingował również Waldemar Dombek, starosta gliwicki.