biegnący ludzie Fot. materiały organizatorów

Lubicie biegać? Lubicie się zmęczyć? Macie ochotę sprawdzić swoją wytrzymałość? Pragniecie adrenaliny, wyzwań i przede wszystkim dobrej zabawy w jeszcze lepszym towarzystwie? 17 października odbędzie się VII PKO Półmaraton Gliwicki. Bieg główny to 21,0975 km – jest jeszcze czas, by podrasować formę! Kto nie czuje się na siłach, może się sprawdzić w konkurencji Gliwicka Dycha lub Nordic Walking na dystansie 10km. Nie zabraknie też wyzwań dla najmłodszych – 16 października organizatorzy przygotowali także bezpłatne biegi dla dzieci. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Miasta Gliwice.

Półmaraton Gliwicki jest organizowany od 2014 r. i dużymi literami wpisał się w mapę sportowych wydarzeń miasta. Coraz więcej gliwiczan chce biegać i testować swoje możliwości podczas zawodów.
– Z roku na rok impreza przyciąga coraz więcej uczestników chcących zmierzyć się z dystansem półmaratońskim bądź Gliwicką Dychą. Trasa tegorocznego biegu przebiegać będzie głównie na Drogowej Trasie Średnicowej. Zawodnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dwie pętle na wyznaczonej trasie, a start i meta będą znajdować się na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej Arena Gliwice. Każdemu zawodnikowi gwarantujemy dobrą zabawę a wszystkim, którzy ukończą bieg pamiątkowy medal. Najlepszym trójkom kobiet i mężczyzn w Open oraz kategoriach wiekowych we wszystkich trzech biegach wręczymy nagrody – mówi Mirosław Bieniecki, prezes Fundacji Biegu Rzeźnika, organizator wydarzenia.

Gliwickie święto biegowe rozpocznie się 16 października od biegów dla najmłodszych uczestników. Biuro Zawodów (hol E Areny Gliwice) dla dzieci ruszy o godzinie 11.30, a zawody rozpoczną się o godz. 13.00.

Pakiety startowe dla dorosłych będzie można odbierać tego samego dnia, w godzinach od 15.00 do 20.00 oraz w niedzielę, 17 października, przed startem – od godz. 6.30 do 9.00. Limit czasu biegu na dystansie 21 km wynosi 3 godziny, a dla Gliwickiej Dychy 2 godziny. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Bieg Rzeźnika.

Więcej informacji na temat biegu można znaleźć na stronie internetowej: www.polmaratongliwicki.pl oraz na fanpage https://www.facebook.com/polmaratongliwicki. Wszelkie pytania można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

16- 17 października stań się częścią radosnego wydarzenia biegowego! (mf)