banner z napisem Kulturalny rozkład jazdy

W ten weekend czeka nas ostatnie spotkanie z Międzynarodowym Festiwalem Artystów Ulicy „Ulicznicy”, które – uwaga – zostało przeniesione z parku Chopina do ruin teatru Victoria. Poza tym na aleję Przyjaźni warto zajrzeć także w niedzielę – na Rynek Kultury.

sobota 30 lipca

  • O godz. 16.00 rozpocznie się ostatni dzień z Międzynarodowym Festiwalem Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach. W ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) wystąpi Teatr Uszyty ze spektaklem dla dzieci „Ananas”. O godz. 21.00 tegoroczny festiwal zakończy premiera widowiska „Arcadia” Teatru KTO.

niedziela 31 lipca

  • Rynek Kultury obierze kurs na Stany Zjednoczone. O godz. 16.00 rozpoczną się warsztaty kreatywne, z których uczestnicy wyjdą z pióropuszami na głowach. O godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria rozpocznie się koncert zespołu Polski Piach.
  • Letnie Kino Plenerowe w tym tygodniu zawita do dzielnicy Bojków, akonkretnie na skwerze przy ul. Parkowej. O godz. 18.00 rozpocznie się projekcja filmu „Pszczółka Maja: Mały, wielki skarb”, a o godz. 20.00 – „Aida”.
  • „W amfiteatrze podwórka”, przy ul. Bednarskiej 8, wystąpi Gabi Gunia. Początek koncertu o godz. 19.00.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.