Twoja szafa pęka w szwach od nadmiaru ubrań? Nie przejmuj się! Są sposoby, aby powiększyć garderobę, nie zmieniając swojego mieszkania. Przestrzenie self storage, czyli magazyny samoobsługowe przyjdą Ci z pomocą. Co przechowasz w nich oprócz ubrań?

Ubrania poza sezonem? Meble? Kolekcje hobbystyczne? Co jeszcze przechowasz w przestrzeni self storage?

Przestrzenie self storage — czym są?

Przestrzenie self storage, czyli magazyny samoobsługowe, to dodatkowe miejsca do przechowywania nadmiarowych przedmiotów. To po prostu metalowe boksy o różnych powierzchniach, które wynajmiesz zarówno krótko- jak i długoterminowo.

Piąty Kąt oferuje magazyny samoobsługowe zlokalizowane w Zabrzu, dlatego jeśli mieszkasz na Górnym Śląsku dojazd do nich nie stanowi najmniejszego problemu. Dostęp do przestrzeni self storage masz 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Po prostu przyjeżdżasz, kiedy chcesz i wyjmujesz swoje skarby.

W boksach magazynowych panuje odpowiednia temperatura, więc nie obawiasz się, że ulokowane w nich przedmioty zniszczy wilgoć. Natomiast całodobowy monitoring zapewni Twoim rzeczom 100% bezpieczeństwa.

Magazyny samoobsługowe, czyli Twój ratunek w przypadku nadmiaru przedmiotów

Jeśli należysz do osób, którym sprawia przyjemność gromadzenie przedmiotów, na pewno prędzej czy później, ich nadmiar Cię przytłoczy. Twoje mieszkanie, zwłaszcza jeśli to mikrokawalerka, nie wytrzyma ich natłoku. A czy wiesz, że naukowcy udowodnili, iż wszechogarniający bałagan negatywnie wpływa na relacje między ludźmi? Nie dziw się zatem, że Twoja żona jest wiecznie sfrustrowana i niezadowolona. Zaprowadź porządek!

Boksy magazynowe przyjdą Ci w sukurs, jeśli Twoje ubrania nie mieszczą się w szafach, pamiątki rodzinne spadają z półek w najmniej spodziewanym momencie, a sprzęt sportowy upychasz, a to w piwnicy, a to w garażu.

W boksach magazynowych, czyli przestrzeniach self storage, ulokujesz swoje skarby i wreszcie powiesz „stop” nadmiarowi przedmiotów. Co zatem w nich przechowasz?

Ubrania, które są poza sezonem lub wyszły z mody

Moda kręci się jak w kalejdoskopie — raz na topie jest krata, a raz groszki. Jedynym sposobem, aby być na czasie i nie wydać fortuny, jest magazynowanie garderoby po mamie, babci lub cioci. Jednak czy Twoje mieszkanie jest na to gotowe? Czy Twoja szafa wytrzyma nadmiar sukienek, bluzek i różnorakich spodni?

Z pomocą przyjdą przestrzenie self storage, które posłużą jako dodatkowa garderoba lub zapasowa szafa na ubrania. Nie musisz się ograniczać! Jeśli nie chcesz pozbywać się (choćby i z sentymentu) dawnych ubrań, umieść je w boksie magazynowym.

Co jednak w przypadku, kiedy nie masz w domu wystarczająco dużej ilości miejsca, aby zmieścić i ubrania na zimę, i na lato? Magazyny samoobsługowe także się przydadzą! Kiedy za oknem szaro i ponuro szykuj ciepłe buty i zimowe kurtki. Natomiast przewiewne sukienki przewieź do boksu magazynowego. Tam, bezpiecznie ulokowane i dobrze zapakowane, przeczekają chłodniejsze pory roku.

Kolekcje hobbystyczne

Zbieracze po prostu nie mogą się pohamować, aby nie kupić kolejnej płyty winylowej czy figurki z gipsu. Cóż, Twoje mieszkanie nie jest z gumy, a Twoja pasja sprawi jedynie, że wyda się jeszcze mniejsze. Nie panikuj! Nie musisz od razu rezygnować z hobby. Gromadź z głową, stawiając na odpowiednie miejsce do przechowywania kolekcji płyt, figurek, klaserów ze znaczkami lub starych monet. Przestrzeń self storage, w zależności od jej metrażu, pomieści wszystko, to, czego nie jesteś w stanie ulokować w swoim mieszkaniu.

Zabawki

Dzieci podrosły, a jednak szkoda Ci oddać puszyste maskotki i wiele innych skarbów Twoich pociech? Zabawki mogą się jeszcze kiedyś przydać! Przekażesz je swoim wnukom lub… prawnukom. Jeśli nie wiesz, gdzie je przechować, podpowiadamy — w boksie magazynowym! Tam w odpowiednich warunkach poczekają, aby znów zacząć bawić i cieszyć.

Sprzęt sportowy

W przestrzeni self storage przechowasz również sprzęt sportowy — zarówno całoroczny, jak i sezonowy. To w nim umieścisz narty, deski snowboardowe, żagle i przyrządy do ćwiczeń. Boks magazynowy to idealne miejsce, aby ulokować w nim różnego rodzaju piłki i hantle. Jesteś zapalonym wędkarzem? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w magazynie samoobsługowym przechować także sprzęt wędkarski.

Widzisz, ile miejsca oszczędzasz, decydując się na wynajem przestrzeni self storage. Twoje małe mieszkanko odetchnie. Kiedy pozbędziesz się chaosu, w Twoim domu także zapanuje spokój. Zatem uporządkuj swoje lokum, przewożąc nadmiar rzeczy do Piątego Kąta!

Potrzebujesz dodatkowego miejsca na swoje ubrania? Koniecznie zajrzyj na stronę 5kąt.pl i zarezerwuj swój magazyn.