UM Gliwice: Sukces uczennic z ZSO nr 8 na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym
W Gliwicach młode pływaczki święcą triumfy na mistrzostwach w ratownictwie wodnym
  1. Zawodniczki z Klubu Pływackiego „Sikret” zdobyły złoty oraz trzy srebrne medale.
  2. Tatiana i Martyna Kloc, uczennice III LO, odegrały kluczową rolę w sukcesie drużyny.
  3. Wiktoria Kochanowska wykazała się znakomitymi wynikami, plasując się wysoko w klasyfikacji ogólnopolskiej.
  4. Drużyna z Gliwic zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet i trzecie w klasyfikacji drużynowej.

Zakończone niedawno w Opolu 57. Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym były sceną znakomitych osiągnięć dla młodych zawodniczek z Gliwic. Reprezentujące Klub Pływacki „Sikret” oraz III Liceum Ogólnokształcące, siostry Tatiana i Martyna Kloc, wykazały się niezwykłą zręcznością i techniką, zdobywając złoty i srebrne medale w sztafetach.

Tatiana zdominowała konkurencję w sztafecie 4 × 25 m Manikin Relay, zdobywając złoto, a także wywalczyła srebra w sztafetach 4 × 50 m Medley Relay, 4 × 50 m Obstacle Relay oraz 2 × 12 m Line Throw. Jej siostra Martyna również stanęła na podium, zdobywając srebro w sztafecie 2 × 12 m Line Throw i zajmując czwarte miejsca w pozostałych sztafetach.

Warto również zwrócić uwagę na występy Wiktorii Kochanowskiej, która z nowymi rekordami życiowymi zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej w Polsce. Jej wyniki w konkurencjach indywidualnych, takich jak 200 m Super Lifesaver czy 100 m Manikin Tow with Fins, potwierdzają jej wszechstronność i wysoki poziom umiejętności.

Wyniki te są dowodem na rosnące umiejętności i zaangażowanie młodych sportowców z Gliwic, co przekłada się na ich sukcesy na arenie krajowej. Drużyna licealistek, codziennie trenujących pod okiem trenerów z WOPR Ruda Śląska, zasługuje na uznanie za swoją ciężką pracę i determinację. Gratulacje należą się każdej z zawodniczek za ich wytrwałość i osiągnięcia, które inspirują inne młode osoby do aktywności sportowej i rozwijania swoich pasji.

Wg inf z: UM Gliwice