UM Gliwice: Piast Gliwice zmierzy się o brąz w Futsal Ekstraklasie
W emocjonujących półfinałach FOGO Futsal Ekstraklasy, Rekord Bielsko-Biała potwierdził swoją dominację, pokonując Piasta Gliwice i zapewniając sobie miejsce w finale. Piast, mimo ambitnej walki, będzie musiał zadowolić się batalią o brązowy medal.
  1. Rekord Bielsko-Biała zwyciężył nad Piastem Gliwice wynikiem 7:3.
  2. Decydujące momenty meczu miały miejsce już w pierwszej połowie, gdzie Piast próbował odwrócić losy spotkania.
  3. Stefan Rakić zdobył ostatnią bramkę, ustalając końcowy wynik meczu.
  4. Piast Gliwice, tegoroczny triumfator Pucharu Polski, będzie walczyć o trzecie miejsce.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkich i zdecydowanych akcji ze strony Rekordu, które szybko zaowocowały bramką Artura Popławskiego w 8. minucie. Następnie Mikołaj Zastawnik podwyższył na 2:0, co stawiało Piasta w trudnej sytuacji. Gliwiczanie, pomimo wycofania bramkarza i gry z przewagą, nie byli w stanie przełamać defensywy Rekordu. Błyskawiczne kontry przeciwników tylko pogłębiały ich trudności, skutkując kolejnymi golami, w tym trafieniem Pawła Budniaka do pustej bramki.

Chociaż Piast odpowiadał golem Ricka, to każda próba zbliżenia się do wyniku kończyła się kolejnym ciosem od Rekordu. Kluczowym momentem był faul Patrika Zatovicia, za który otrzymał czerwoną kartkę, co doprowadziło do kolejnego gola dla bielszczan. Mimo woli walki gliwiczan, mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla Rekordu Bielsko-Biała, który umocnił swoją pozycję w finale.

Piast Gliwice, choć pokonany, nie jest pozbawiony szans na trofeum. Tegoroczny zdobywca Pucharu Polski zmierzy się w meczu o brąz, gdzie będzie mógł pokazać swoją wartość i determinację. Dla kibiców to nadal okazja, by wesprzeć swoją drużynę w dążeniu do kolejnego sukcesu.