Pogryzienie przez psa w dzielnicy Ostropa: interwencja Straży Miejskiej
W dzielnicy Ostropa doszło do niebezpiecznego incydentu, gdy jeden z mieszkańców został pogryziony przez psa. Na szczęście, dzięki szybkiej interwencji Straży Miejskiej, sytuacja została opanowana, a poszkodowany uniknął poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.
  1. Pogryzienie przez psa w okolicy ogródków działkowych.
  2. Szybko ustalono właściciela zwierzęcia.
  3. Pies miał aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie.
  4. Właściciel psa poniósł konsekwencje prawne.

11 czerwca 2024 roku doszło do incydentu w okolicy ogródków działkowych w dzielnicy Ostropa. Straż Miejska została zatrzymana przez mężczyznę, który zgłosił, że został pogryziony przez psa. Po krótkim śledztwie udało się ustalić, kto jest właścicielem zwierzęcia.

Całe szczęście, pies posiadał aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie. Dzięki temu poszkodowany mężczyzna uniknął bolesnej terapii, która musiałaby być zastosowana w przypadku braku szczepień. To pokazuje, jak ważne jest dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo naszych czworonożnych przyjaciół poprzez regularne szczepienia.

Właściciel psa nie uniknął jednak odpowiedzialności. Straż Miejska wyciągnęła wobec niego konsekwencje przewidziane prawem. Przypadek ten jest przypomnieniem dla wszystkich właścicieli zwierząt o obowiązkach, które na nich ciążą. Dbanie o bezpieczeństwo innych mieszkańców to priorytet, zwłaszcza w miejscach publicznych.


Na podst. Straż Miejska Gliwice