Nowy trener futsalistów Piasta - Juarez de Souza Junior
Piast Gliwice Futsal zyskał nowego trenera. Na stanowisko szkoleniowca wybrano doświadczonego Brazylijczyka, który ma na swoim koncie liczne sukcesy w rodzimych rozgrywkach. Jakie wyzwania czekają Juninho w Gliwicach?

Juninho przejmuje stery w Piast Gliwice Futsal

Piast Gliwice Futsal ogłosił, że nowym trenerem zespołu zostanie Juninho, pełne nazwisko Juarez de Souza Junior, 46-letni Brazylijczyk z imponującym dorobkiem trenerskim. Przez lata swojej kariery Juninho prowadził drużyny w rodzimej Brazylii, gdzie zdobył doświadczenie i liczne tytuły w wielu finałach seniorskich rozgrywek.

Kariera trenerska w Brazylii

Juninho zyskał uznanie na najwyższym poziomie w Brazylii, kiedy w 2022 roku objął stanowisko trenera ACMF/Campo Mourao. Pod jego wodzą zespół awansował do fazy play-off, co było znaczącym osiągnięciem. Choć w kolejnym sezonie nie udało się powtórzyć tego sukcesu, Juninho nie prowadził drużyny do końca rozgrywek, ponieważ podjął się trudnego zadania ratowania Blumenau. Mimo wyzwań, zespół pod jego kierunkiem osiągnął stabilizację.

Wizja i cele nowego trenera

Dyrektor Sportowy Piasta, Rafał Franz, podkreśla, że wybór Juninho nie był przypadkowy. Po rozmowach z wieloma kandydatami, klub zdecydował się na Brazylijczyka z powodu jego profesjonalizmu i pełnego zaangażowania. Franz komentuje: „Rozmawialiśmy z kilkunastoma trenerami. Wybór padł na Juninho, ponieważ to trener, który naszym zdaniem jest w pełni skoncentrowany na tym, na czym zależy naszemu klubowi. Praca, rozwój, dobra organizacja i pełen profesjonalizm. Witaj w Gliwicach Trenerze!”

Ambicje i doświadczenie Juninho

Sam Juninho również nie kryje entuzjazmu na myśl o pracy w Europie. W wywiadzie dla klubu powiedział: „W futsalu pracowałem w dużych brazylijskich klubach, a swoje doświadczenie zdobywałem trenując zawodników we wszystkich kategoriach do 26. roku życia. Bardzo pomogłem również w rozwoju irańskiego futsalu. Moim celem przez całą karierę było móc pracować w Europie. Do Piasta przychodzę, aby wygrać wszystkie możliwe rozgrywki, w których przyjdzie nam wziąć udział. Będzie to dla mnie nowe, a zarazem duże wyzwanie, ale jesteśmy gotowi, aby pokonać każdego. Pracując zespołowo wspólnie dojdziemy do celu”

Nowy rozdział w historii Piasta

Przed Juninho i Piastem Gliwice Futsal wiele pracy i wyzwań. Klub liczy na to, że doświadczony Brazylijczyk przywróci drużynę na mistrzowski tron. Jak podkreśla Piast Gliwice Futsal: „Teraz przed Brazylijczykiem pierwsze europejskie wyzwanie, a więc ponowne wprowadzenie gliwickiego Piasta na mistrzowski tron. Witamy w Gliwicach Juninho”

Juninho rozpoczyna swoją przygodę z Piastem Gliwice Futsal z wysokimi ambicjami i klarownym planem na przyszłość. Czy uda mu się osiągnąć zamierzone cele? Czas pokaże, jednak mieszkańcy z pewnością będą śledzić każdy krok nowego trenera z nadzieją na sukcesy.


Według informacji z: Urząd Miejski w Gliwicach