Zielone zmiany w Gliwicach: nowe drzewa na ulicach miasta!

Gliwice stają się bardziej zielone! Nowe nasadzenia drzew w mieście
- Ulica Powstańców Warszawy zyska nowe lipy
- Zazielenianie ulicy Chopina i Zawiszy Czarnego
W Gliwicach trwają intensywne prace związane z odbrukowywaniem miejskich przestrzeni, które mają na celu zwiększenie liczby drzew w naszym pięknym mieście. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowymi alejkami, które wzbogacą lokalny krajobraz i poprawią jakość powietrza.
Ulica Powstańców Warszawy zyska nowe lipy
Na ulicy Powstańców Warszawy rozpoczęto kolejny etap rewitalizacji terenów zielonych. W ramach tego projektu planowane jest posadzenie dziesięciu lip drobnolistnych odmiany ‘Greenspire’. Te piękne drzewa nie tylko upiększą okolicę, ale również przyczynią się do poprawy mikroklimatu w mieście. Mieszkańcy mogą spodziewać się, że prace zakończą się w najbliższych dniach, a nowe nasadzenia staną się atrakcją dla spacerowiczów.
Zazielenianie ulicy Chopina i Zawiszy Czarnego
Po zakończeniu prac na ulicy Powstańców Warszawy ekipa przeniesie się na ulicę Chopina, gdzie również planowane są nowe nasadzenia. W tym miejscu posadzimy klony polne odmiany ‘Elegant’, które stworzą spójną aleję drzew. Co więcej, na ulicy Zawiszy Czarnego udało się znaleźć miejsce na jedno nowe drzewo klon zwyczajny odmiany ‘Schwedleri’, który zachwyca ciemnoczerwonym ulistnieniem. To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników natury!
Te działania to część szerszej strategii miasta na zwiększenie terenów zielonych oraz poprawę jakości życia mieszkańców. Dzięki takim inicjatywom Gliwice stają się coraz bardziej przyjazne dla środowiska i mieszkańców. Zachęcamy do śledzenia postępów prac i korzystania z nowych, zielonych przestrzeni!
Na podst. ZDM Gliwice
Ostatnie Artykuły

Mały OKR w Gliwicach - młodzi recytatorzy pokazali moc słowa

Zofia Rydet w MoMA. Gliwicki ślad dotarł do Nowego Jorku

Pociąg pośpieszny uderzył w 63-latka na przejściu w Gliwicach Łabędach

Osiem osób wspięło się na 55-metrową wieżę - kopalnia w Knurowie stanęła

Gliwice wchodzą w weekend na pełnych obrotach z tenisem, teatrem i muzyką

Dwa darmowe szkolenia dla III sektora w Katowicach bez zbędnej teorii

Gliwiczanin Matulka wjeżdża w sezon ERC z hiszpańskim testem przed wielkim startem

Linette i Svitolina na jednym korcie – Gliwice czekają na tenisowy bój

Ruiny Victorii weszły do sieci i odsłaniają przyszłość całego kwartału

Remont skrzyżowania przestawi sobotnie kursy na osiedlu Obrońców Pokoju

Cztery zakazy nie zatrzymały kierowcy - Hyundai wpadł na A1

Na Horsta Bienka wchodzi ostatni etap remontu, a Piaskowa dostanie nowy asfalt

Na Sikorskiego i Wielickiej sygnalizacja przeszła na żółte pulsujące światło

