Wiek dojrzały nie zawsze idzie w parze z odpowiedzialnością. Przekonujemy się o tym, gdy podczas policyjnych kontroli „wpadają” osoby 60 plus. Wczoraj dwóch mężczyzn z tego przedziału narobiło sobie nie lada problemów. Pierwszy złamał sądowy zakaz, drugi prowadził, będąc kompletnie pijanym.W czwartek, 29 marca około godziny 20.00 przy ul. Lotników w Knurowie policjanci gliwickiej drogówki zatrzymali do kontroli fiata. Okazało się, że jadący nim 60-latek prowadził mimo aktualnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, wydanym przez Sąd Rejonowy w Gliwicach.
Przypominamy, że znowelizowany w 2017 r. Kodeks karny za lekceważenie takich wyroków przewiduje obligatoryjny zakaz prowadzenia. Tym samym kierowcy, który nie stosuje się do orzeczonego zakazu, grozi utrata prawa jazdy na okres od roku do lat 15. Ponadto sąd orzeka wobec takiej osoby karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Lekceważenie wyroków może skończyć się karą więzienia bez warunkowego zawieszenia!
Tego samego dnia, około godziny 16.30 na ul. Rolników w Gliwicach, inny patrol drogówki zatrzymał 61-latka, który kierował samochodem marki Mitsubishi, będąc w stanie nietrzeźwości – we krwi miał dwa promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Sprawę prowadzi III KP Gliwice.