Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 7 sprawców przestępstw, w tym 3 nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o kradzież z włamaniem, kradzież, naruszenie miru domowego, przestępstwo narkotykowe, przemoc domową. Nasi mundurowi ujęli 9 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach zdarzyło się wiele kolizji – policjanci obsłużyli w sumie 20 zgłoszeń. Doszło do jednego wypadku – ucierpiał pieszy.Wśród pijanych kierowców swoisty rekord pobiła młoda kobieta zatrzymana w Toszku dzięki wzorowej postawie mieszkańca Świbia. Mężczyzna zauważył jadącego wężykiem, od lewej do prawej krawędzi jezdni, fiata. Powiadomił policję i, by nie doszło do tragedii, próbował zatrzymać kierującą. Udało się to na ul. Gliwickiej.
Nie było jednak łatwo zmierzyć zawartość alkoholu w organizmie zatrzymanej – kobieta nie potrafiła utrzymać się na nogach. Gdy wreszcie dokonano pomiaru, okazało się, że 33-latka „wydmuchała” ponad 4 promile! Co oczywiste, straciła już prawo jazdy, czeka ją proces karny i wyrok.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.