Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Prawie 2,5 tony liści tytoniu, 20 kg krajanki tytoniowej oraz sprzęt służący do jej produkcji, znaleźli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Gliwicach, likwidując tym samym nielegalną wytwórnię funkcjonującą na terenie miasta. Wejście do "wytwórni" prowadziło przez spreparowaną... szafę. Stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z tym procederem. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wynoszą niemal 1,25 mln zł.

Policjanci z gliwickiej komendy miejskiej wpadli na trop istniejącej na terenie miasta, w budynku pozornie funkcjonującego warsztatu stolarskiego, nielegalnej wytwórni krajanki tytoniowej. W trakcie akcji na miejscu, zatrzymali na gorącym uczynku osoby trudniące się tym procederem, zabezpieczając wyroby bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz sprzęt służący do produkcji.

Pomieszczenie, w którym prowadzono nielegalną wytwórnię, zostało zakamuflowane - sprawcy zabudowali przejście do niego płytami z drewna, konstruując rodzaj szafy na ubrania. W „szafie” tej znajdowała się specjalna uchylna ściana, prowadząca do „tajnego” miejsca produkcji.

Po wejściu do pomieszczenia śledczy odkryli 84 opakowania z suszem tytoniowym o łącznej wadze 2,5 tony oraz ponad 20 kg gotowej krajanki. Prócz tego zabezpieczyli urządzenia i sprzęt do rozdrabniania liści tytoniu, noże, wagę elektroniczną, zgrzewarkę do konfekcjonowania wyrobów akcyzowych, betoniarkę do rozdrabniania wilgotnych liści oraz worki do pakowania gotowego wyrobu.

Zatrzymani, to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 29 i 30 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, nielegalne produkowanie i magazynowanie wyrobów akcyzowych oraz uczynienie sobie z tego procederu stałego źródła dochodu podlega karze do 3 lat więzienia i wysokiej grzywnie.

Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież