Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Kamilianin uhonorowany
Brat Bronisław Malicki, długoletni dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez Zakon Ojców Kamilianów w Pilchowicach, otrzymał złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Odznaka została wręczona podczas sesji Rady Powiatu Gliwickiego, która odbyła się 30 listopada w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Wręczenie poprzedziła laudacja wygłoszona – na prośbę starosty gliwickiego Waldemara Dombka, który wnioskował o nadanie bratu Malickiego tej odznaki – przez radnego Winfryda Ficonia.

– Kamilianin, brat Bronisław Malicki, pracuje zawodowo od 40 lat – mówił w laudacji radny. – 1 września 1994 roku został powołany przez Prowincjała Zakonu Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie na funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez Zakon Ojców Kamilianów w Pilchowicach, którą pełni do dnia dzisiejszego. Na pierwszym etapie swojej pracy zawodowej wykazał się dużymi zdolnościami pozyskiwania środków finansowych oraz zaangażowaniem organizacyjnym, które skutkowały przystosowaniem Domu w zakresie modernizacji, remontu i adaptacji do założeń standaryzacji. Brat Malicki wykazuje zaangażowanie w tworzenie i uczestnictwo w licznych projektach integrujących osoby niepełnosprawne intelektualnie o zasięgu lokalnym i szerszym – regionalnym. Posiada ogromną wiedzę merytoryczną oraz doświadczenie, którymi dzieli się zarówno z mieszkańcami i pracownikami domu, jak i czynnie uczestnicząc w działalności samorządu lokalnego gminy Pilchowice. W 2012 roku znalazł się w finałowej Dziesiątce Plebiscytu Nowin Gliwickich – Człowiek Ziemi Gliwickiej. W 2017 roku został wybrany do Rady Prowincjalnej Zakonu Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie w Tarnowskich Górach. Bronisław Malicki jest osobą niezwykle skromną, powszechnie lubianą i szanowaną, nosi w sobie rzadki dar dobroci, jaką obdarowuje swoich – wymagających szczególnej uwagi – podopiecznych. Doskonale rozumie ich świat – osób niepełnosprawnych i upośledzonych. Bronisław Malicki w pełni zasługuje na odznaczenie złotą odznaką i tytułem „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”.

Brat Malicki odebrał odznakę z rąk Krystiana Kiełbasy, radnego Sejmiku Województwa Śląskiego oraz starosty Waldemara Dombka. W imieniu Rady Powiatu Gliwickiego gratulował mu tego wyróżnienia jej przewodniczący, Andrzej Kurek. Oficjalne życzenia z tej okazji złożyła bratu Malickiemu również sekretarz Gminy Pilchowice, Dagmara Dzida.

- Nadanie mi tytułu „Zasłużony dla Województwa Śląskiego” traktuję nie jako wyróżnienie osobiste, ale zbiorowe – podkreślił skromnie Bronisław Malicki podczas podziękowań za przyznanie mu odznaczenia. – Jest to zasługa całego personelu DPS-u, którym kieruję, a także jego mieszkańców oraz wszystkich wspaniałych ludzi, z którymi przyszło mi pracować.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.