Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. Futsal Piast Gliwice

Najstarsza młodzieżowa drużyna futsalowego Piasta Gliwice przygotowuje się do najważniejszego występu. Między 15 a 17 grudnia wystąpi w finałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20.

Dla części naszych chłopaków to drugie podejście w niebiesko-czerwonych barwach do tego, by odnieść sukces w futsalowych MMP – zauważa trener futsalistów Szymon Wesołowski. – Rok temu zupełnie nie powiódł się ich występ w kategorii do lat 20, gdzie odpadli już podczas zawodów eliminacyjnych. Porażkę tę powetowali sobie jednak częściowo w ramach rywalizacji zespołów U-18, awansując do ćwierćfinału młodzieżowego czempionatu w Bochni.

Od tamtej pory w zespole nie doszło do zbyt wielu zmian. Trzon drużyny tworzą zawodnicy od dłuższego czasu związani z futsalowym Piastem. Team uzupełniło jedynie parę nowych osób, także decydujących teraz o obliczu zespołu, takich jak Denis Zubek.

Nic dziwnego więc, że kiedy przed paroma tygodniami nasi juniorzy wygrali turniej eliminacyjny w Halembie, nie można było traktować tego w kategoriach niespodzianki – zauważa Szymon Wesołowski. Jego zawodnicy nie dali szans rywalom z Tychów oraz Rudy Śląskiej, przegrywając dopiero ostatni mecz z brzeskim Gredarem, gdy było już niemalże w 100% pewne, iż awans na finały w Łęczycy został osiągnięty.

Jakby tego było mało, najlepszym graczem zawodów eliminacyjnych uznano kapitana Piasta, Dawida Zygmunta, najlepszym bramkarzem natomiast golkipera niebiesko-czerwonych, Mateusza Szechyńskiego, który na co dzień regularnie trenuje z pierwszą drużyną futsalowych „Piastunek”. To właśnie ci piłkarze, choć pewnie nie tylko, będą decydować o potencjalnie dobrych wynikach zespołu podczas nadchodzących mistrzostw.

Przygotowania teamu U-20 powoli dobiegają końca. Ich zwieńczeniem będzie najprawdopodobniej mecz towarzyski z pierwszoligową ekipą Remedium Hybryd Pyskowice, po którym to spotkaniu trener Wesołowski ogłosi kadrę zawodników. – Na turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 pojedzie zapewne 11 lub 12 graczy, którzy najbardziej zasłużyli na występ podczas zmagań – nie ukrywa asystent pierwszego szkoleniowca zespołu, Miłosz Karski. – Mamy bardzo dobrze przygotowaną drużynę, którą stać na wiele. Tacy piłkarze jak Dawid Mucha czy Łukasz Nowakowski zaliczyli już swoje debiuty na seniorskich, futsalowych parkietach, mamy naszego MVP eliminacji „Zygę” i świetnych bramkarzy.

Gliwiczanie trafili do tak zwanej grupy śmierci. Przyjdzie im się zmierzyć z obrońcą tytułu, Rekordem Bielsko-Biała, inną czołową ekipą w tej kategorii wiekowej, BSF-em Bochnia, a także z AZS-em UW Warszawa. Trzymamy kciuki!

Kadra Futsal Piast Gliwice U-20:

Bramkarze: Mateusz Szechyński, Kamil Mandrysz
Rozgrywający: Dawid Zygmunt, Dawid Mucha, Łukasz Nowakowski, Denis Zubek, Adam Prokop, Artur Trzensiok, Tomasz Wiącek, Jakub Karmański, Michał Lebiedziński, Adrian Drążek, Robert Zalesiński, Damian Robak, Paweł Kata, Daniel Rakowiecki, Arkadiusz Adamkiewicz, Bartłomiej Jóźwik, Daniel Jóźwik

Sztab Szkoleniowy: Szymon Wesołowski – trener, Miłosz Karski – asystent trenera, Adam Tarczyński – kierownik drużyny, Kamil Paluch – fizjoterapeuta