Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

znicz

Nasi funkcjonariusze w bieżącym roku podjęli aż 1020 interwencji, które dotyczyły naruszenia obowiązku korzystania z przejścia dla pieszych. W świetle prawa przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dopuszczalne tylko wówczas, gdy odległość do najbliższego z nich przekracza 100 metrów, a w przypadku gdy skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone także na takim skrzyżowaniu. W podanych przypadkach przejście przez ulicę jest dozwolone pod warunkiem, że nie spowoduje to zagrożenia ani nie utrudni ruchu pojazdom. Ponadto pieszy musi zachować szczególną ostrożność, pamiętając o tym, że w przeciwieństwie do sytuacji, gdy korzysta z tzw. „zebry”, przechodząc przez jezdnię w innych miejscach, nie ma pierwszeństwa przed pojazdem.      
W przypadkach innych niż wymienione powyżej przechodzenie przez jezdnię poza przejściem bardzo często stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, będąc przyczyną kolizji oraz potrąceń.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.