Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Najlepsza mundurówka w Polsce
Uczniowie II LO z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, którego organem prowadzącym jest Powiat Gliwicki, wygrali VII Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym i po raz drugi z rzędu zostali najlepszą mundurówką w Polsce. Reprezentanci naszej powiatowej szkoły odnieśli zwycięstwa także indywidualnie - w klasyfikacji generalnej i w konkurencji „Najlepszy nauczyciel”.

- Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest przedsięwzięciem cyklicznym i najbardziej prestiżowym projektem tego rodzaju. Każdego roku w konkursie udział bierze kilkuset uczniów reprezentujących klasy o profilu mundurowym z całej Polski – informują organizatorzy.

W ubiegłym roku uczniowie ZSZ nr 2 w Knurowie wywalczyli złoto i srebro w tym prestiżowym turnieju. Z tegorocznej edycji, która odbywała się 16-17 kwietnia w Dąbrowie Górniczej i Siemianowicach Śląskich, również wrócili z licznymi sukcesami. Placówka, która startowała w składzie: Krzysztof Żeno, Karolina Adamczyk, Łukasz Bednarz, Małgorzata Tkocz, Patryk Kowaliszyn, Dawid Kocik, Wojciech Myśliwiec, Robert Budny, otrzymała tytuł najlepszej szkoły oraz nagrodę specjalną - wizytę studyjną w siedzibie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. I miejsce w klasyfikacji generalnej zajął uczeń II LO Krzysztof Żeno  - a warto dodać, że było aż 135 uczestników, z kolei zwycięstwo w konkurencji „Najlepszy nauczyciel" odniosły Katarzyna Szwarczyńska i Monika Wróbel z ZSZ nr 2 w Knurowie.

- Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach do turnieju. Ogromne podziękowania kierujemy dla dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Knurowie - mł. kap. Michała Ruteckiego, mł. bryg. Dariusza Kędzierskiego, asp. Bogdana Sgolika za przygotowanie do konkurencji „Rozwinięcie gaśnicze” – mówi Katarzyna Szwarczyńska, wychowawca jednej z klas mundurowych w ZSZ nr 2 w Knurowie.