Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. K. Budrewicz

20, 21 i 22 kwietnia w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) zaplanowano ostatnie w tym sezonie prezentacje „Lekcji tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby”. Czytelnicy portalu Kultura.gliwice.eu i „Miejskiego Serwisu Informacyjnego – GLIWICE” mogą obejrzeć przedstawienie w promocyjnej cenie 10 zł!

Wystarczy przy zakupie biletu w kasie pokazać aktualne papierowe wydanie „MSI – GLIWICE” (nr 16/2018, 19.04.2018). Lista punktów dystrybucyjnych miejskiego tygodnika znajduje się TUTAJ.

Przedstawienie jest utrzymane w konwencji teatralnej biesiady, inspirowanej pisarstwem Bohumila Hrabala i Jaroslava Haška. Przyłączą się do niej aktorzy Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy – jednego z najoryginalniejszych zespołów artystycznych w kraju. Humorystycznej uczcie będzie akompaniować kapela na żywo.

Tytułowy Pan Bamba (w tej roli Joanna Gonschorek) organizuje imprezy weselne, stypy pogrzebowe i lekcje tańca. Nie gardzi też innymi dochodowymi zajęciami, co popycha go w końcu w stronę polityki – podejmuje się przygotowania na terenie swojego zakładu wieczoru agitacyjnego lokalnego kandydata na posła. Jak zakończy się partyjna impreza? Bardzo nieoczekiwaną puentą!

Spektakl reżyseruje Łukasz Czuj, specjalista od teatralnej groteski i dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gliwicach. Informacje o godzinach spektakli i szczegółowy repertuar gliwickiego teatru są dostępne na stronie www.teatr.gliwice.pl.

(mm)